ZAYIFLAMA ÇAYI YAPIMI

ZAYIFLAMA ÇAYI YAPIMI

Zayıflama çayı yapımı oldukça kolaydır. Aşağıda tarifi verilen çay ile kısa süre içerisinde fazla kilolardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Vücuttaki toksinlerin ve şişkinliğin atılmasında etkili olan zayıflama çayı bağırsakları da temizler. Bu zayıflama çayları metabolizmanın hızını arttırır. Sağlıklı zayıflama için bu tür çay tarifleri kadar sirke tüketimine de önem vermek gerekir. Her sabah ve her akşam bir bardak su içerisine bir yemek kaşığı sirke eklenerek tüketilebilir. Zayıflama çayı tarifleri kadar düzenli sirke tüketimi de önemlidir.

Zayıflama Çayı Yapımı

Tarifi verilen zayıflama çayı ile ayda 5 kilo kadar verilmesi mümkündür. Bu çay tarifinin düzenli şekilde tüketilmesi zayıflamaya yardımcı olur.

Malzemeler

  • Funda yaprağı 5 gram
  • Kekik 5 gram
  • Rezene 5 gram
  • Biberiye 5 gram
  • Yeşil çay 5 gram
  • 0,5 litre su

Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki malzemelerin her birinden 5’er gram alınarak yarım litre kaynamış olan suyun içerisine konulur. Bu karışım 6 – 7 dakika bekletilerek demlenmesi sağlanır. Zayıflama çayı demlendikten sonra tüketmeye hazırdır.

Nasıl Kullanılır?

Bu zayıflama çayını tüketirken alkol almamak gerekir. Tarifi verilen zayıflama çayı her gün 2 bardak tüketilmelidir. Çayı sabahları ve akşamları aç karnına tüketmek gerekir.

Hazırlanan zayıflama çayı bitkisel içerikli bir çaydır. Bu nedenle bitkilere ve bitkisel ürünlere karşı alerjisi ya da hassasiyeti olan kişilerin bu çayı tüketmemesi gerekir. Zayıflama çayı vücutta biriken toksinlerin ve şişkinliğin atılmasında etkilidir. Zayıflama çayı kişinin bir ay içerisinde ortalama 5 kilo vermesine yardımcı olmaktadır.

Ağır bir hastalığı olan kişiler bu tür çayları tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekir. Bu zayıflama çayları ağır ilaç kullanan kişiler için de sakıncalı olabilmektedir. Aynı şekilde hamile kadınların ve emziren annelerin de zayıflama çayları tüketmemeleri tavsiye edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*