Lida Ve Spor Yapmak

SPOR YAPARKEN LİDA KULLANIMI

Sağlık veya yaşam koşulları sporu zorlaştırabilir. Aslında spor tamamen ortadan kaldırılmamalıdır. Ama bu konuda yaratıcı olmalısınız. Spor aktiviteleri diyet diyetlerinde çok önemli bir yer tutar. Danıştığım Lida ile diyet yapan insanlar çözemedikleri problemlerle karşılaştılar, ancak bir çözüm bulduk. İşte bunlardan bazıları:

Sorun: Sürekli dikkat ve bakım isteyen iki küçük çocuğum var.

Çözüm: Çocuk bakım hizmetleriyle spor merkezine gidin. Başka bir ebeveynle bakımı değiştirin. Çocuklarınızı egzersiz videosuna, bisiklete veya yürüyüşe dahil edin. Çocuklarınız oyun oynarken, video veya DVD kullanarak onlarla spor yapabilirsiniz.

Sorun: Fiziksel sınırlamalarım var.

Çözüm: Birçok insan suda yüzebilir veya pratik yapabilir. Diğerleri fizik tedavi ile başlayabilir. Doğru programı seçmek için doktorunuzla konuşun.

Sorun: Yeterli zamanım yok.

Çözüm: Takviminizde spor için zaman bulun. Günlük aktivitelerinizden hangilerinin spor için zaman ayırmaya karar verin. Erken kalkmayı ve güne sporla başlamayı düşünün. Sporu bir seçenek olarak değil, şart olarak görmek.

Sorun: Başkalarının beni görebileceği sporlara gitmek istemiyorum.

Çözüm: Evde bir spor videosu veya sizi destekleyecek ve size moral verecek bir arkadaşınızla spor yapmayı deneyin. Daha faydalı bir düşünce yaratmaya çalışın. Ve ulusun ne düşündüğünü kim takar? Başkalarıyla ilgilenen spor salonlarına karışan insanlar görmedim. Zaten sana baksalar bile, sadece bir an olabilir. Sonra egzersizlerinin başına geri dönerler.

Doğal Spor

Sporu düşünmeden günlük yaşantınıza dahil edebilirsiniz. Bugünden başlayarak aşağıdakileri yapın:

Gelmek istediğiniz yere erken gidin. Toplu taşıma araçları ile seyahat ediyorsanız, tek seferde inin. Kendi arabanızı kullanırsanız, en uzak yere park edin ve yürümeyi unutmayın.

Asansördeyken, bir önceki kattan aşağı inin ve kalan merdivenlere tırmanın. Zamanla, bunu iki, üç kez daha erken yapabilirsiniz.

İki katlı bir evde yaşıyorsanız, üst kattaki nesnelerin merdivenlerin üstünde durmasına izin vermeyin. Her şey için merdivenleri tırmanmaktan çekinmeyin.

Alışveriş merkezine gittiğinizde, mağazalara girmeden önce tam bir tur atın. Beklemeniz gereken yere (doktor ofisi, havaalanı, kuaför) gittiğinizde oturmayın. Kaldırım, koridor veya oturma odası boyunca yürüyün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*