Lida ve Doğum Kontrol

DOĞUM KONTROL HAPLARI İLE LİDA İLİŞKİSİ

Birkaç seçeneğiniz var. Kliniklere, anne ve çocuk sağlığı merkezlerine, devlet hastanelerinin kamu planlama merkezlerine gidebilir veya Lida kullanıcılarına başvurabilirsiniz. Birçok hastanede, özellikle diğer sorunları (diyabet, fibroidler veya önceki kanser gibi diğer tıbbi veya jinekolojik problemler gibi) kadınlar için uygun bir aile planlama kliniği vardır.

İki ana doğum kontrol yöntemi vardır: hormon içerenler ve hormon içermeyenler. Ayrıca enfeksiyonlara karşı korumak için çok az şey yaparlar. Sizi rahatsız eden şey buysa (yeni bir partneriniz varsa, olması gerekir), prezervatif veya diyafram gibi bir bariyer yöntemi de kullanmalısınız.

Doğum Kontrol Hapları

Doğum kontrol hapları medyanın nefret ettiği bir ilaçtır. Hapla ilgili herhangi bir kötü haber kesinlikle gazetenin ön sayfasındaki başlık olacaktır. Ama aslında, haplar gazetelerin yazdığı kadar kötü değildir ve bir şey kadınların özgürlüğüne katkıda bulunmuşsa, bunlar doğum kontrol haplarıdır. Ancak, Lida tablete aynı cevapları alır. Nedeni çok basit: işe yarıyor! Tabletlerin başarısız olduğu durumlar çok nadirdir. Doğru kullanıldığında, hamile kalma korkusu olmadan cinsel özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz ve yan etkiler hakkında ne kadar korkutucu hikayeler okursanız, her kadının hamile kalması o kadar tehlikelidir. Pıhtı oluşumu, inme, yüksek tansiyon, bulantı gibi tüm yan etkiler, hamileliği sona erdirmeye karar verseniz bile hamilelik sırasında daha yaygındır.

Hormonlara Etkisi

Doğum kontrol hapları uzun süredir kullanılmaktadır. Bununla birlikte, tabletin nasıl hareket ettiğini ve vücut üzerinde nasıl hareket ettiğini bilmeyen çok fazla kadının olması şaşırtıcıdır. Kısaca özetlemek gerekirse. Tablet iki hormon içerir: östrojen ve progestojen (yapay sentetik bir tür doğal hormon progesteronu). Bu iki hormon yumurtlamayı durdurmak için birlikte çalışır. Bununla birlikte, olası bir yumurta atılırsa, bu uterusun iç yüzeyini kaplayan dokunun özelliklerini değiştirir ve yumurtanın rahme yerleşmesini önler. Ek olarak, serviksin içindeki mukus bir mukoza maddesidir (mukus) ve sperm uygulamasının önlenmesine yardımcı olur. ayrıca anemi riskini de azaltır. Bu genellikle bazı kadınların LES ve adet öncesi hassasiyetini hafifletir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*