LİDA İLE ALKOL KULLANIMI VE BAŞ AĞRISI

LİDA VE ALKOL KULLANIMI

Lida kullanırken alkol alabilir miyim? Diyorsun ki …

 

Alkol vermeyin, Lida’dan değil! Ürün, kullanımı sırasında, ancak belirli koşullarda alkol tüketebilir.

 

Lida‘nın alkol tüketimiyle ilgili kısıtlamaları kaçırmaması önemlidir. Çünkü çok fazla alkol, çok fazla yiyecek ve atıştırmalık aynı şekilde kilo vermenize neden olacak, aynı şekilde alkol içtiğinizde buğulanma sisli bir rüyaya dönüşecektir.

 

Günlük alım miktarı her sabah 1 kapsüldür. Ürünü aldıktan sonra 5 saat içinde alkol almamalısınız. Buna bakarak bir örnek verebiliriz:

 

Örneğin, Ahmet öğlen her gün saat 11: 00’de uyanır. Lida’yı alıp kahvaltı yapıyor. Ahmet beyni 4 saate kadar alkol almamalıdır. Sabah veya öğle saatlerinde alkol içmek sorun değil. Tam tersi de doğrudur. Örneğin, eğlence programından sabah 4’te ayrılan bir kişinin sabah 9’a kadar alkol alması önerilmez.

 

Özetlemek gerekirse, Lida bir süre alkolden uzak tutulmalıdır. Bu, Lida’nın alkolün etkisi altında zayıflatıcı özelliklerini kaybetme olasılığına karşı bir önlemdir.

 

Bazen alkol, Lida’nın midede aktivasyonunu ve aktif bileşenin kan dolaşımına yayılmasını önleyebilir.

LİDA VE BAŞ AĞRISI

Gerginlik baş ağrısı – evet, doktorlar kafa derisindeki kasların hafifçe gerilmesinden kaynaklanan bu tür baş ağrısı diyorlar; ancak ağrı genellikle gözlerde veya gözlerin arkasında, alnında veya tam bir kafatasında hissedilir. Bu tip baş ağrısına genellikle stres, anksiyete veya yorgunluk neden olur ve genellikle biraz sert, hassas bir boyun ile ilişkilidir, bu da endişe ve stres belirtisi olabilir. Stresden kaynaklanan baş ağrıları sadece birkaç saat sürebilir ve bazı kadınlar için açıktır. Bununla birlikte, bazı kadınlarda, bu uyandıktan sonra başlayan ve gün boyunca yoğunlaşmaya devam eden kronik bir sorun haline gelebilir.

 Baş Ağrısının Çözümleri

Başınız ağrıyorsa doğrudan ağrı kesici ilaç almak cazip gelse de, her zaman büyük bir bardak su içmek ve önce bir şeyler yemek en iyisidir. Daha sonra dinlenmeye çalışın (işte bile) ve hangi türden bağımsız olarak gözlerinizi önünüzdeki ekranda en az 15 dakika tutmaya çalışın. Evde iseniz, az miktarda lavanta yağı ile banyo yapmak, omuz ve boyun masajı ilaç almaktan çok daha etkili olabilir. Sinüslerinizde soğuk algınlığı veya tıkanıklıktan kaynaklanan baş ağrıları için, birkaç damla mentol ve okaliptüs yağı eklediğiniz sıcak su buharını solumayı deneyin. Bu, ana stresle baş etmeye ve aşırı yorgunluktan kaçınmaya çalıştığınız anlamına gelir. Ayrıca düzenli yemek yemek, yemekler arasında Lida kapsülleri almak, günde en az 2 litre su içmek ve alkol içmeyi bırakmak da önemlidir. Çok fazla kafein baş ağrısına neden olabilir, ancak çok hızlı kafein azalması aynı etkiye sahip olabilir. Kademeli olarak kafeinsiz kahveye geçmeyi deneyin. Günlük tutmak gıda intoleranslarının belirlenmesine yardımcı olabilir. Gıda baş ağrıları genellikle bu yemeği yedikten birkaç saat sonra başlar. Aşırı miktarda monosodyum glutamat, sentetik gıda boyası ve vitaminler de baş ağrılarının yaygın nedenlerinden biridir.

 

Kaç tane ağrı kesici kullandığınızı hatırlamak için kaydedin. Ayda 30’dan fazla tablet alırsanız, ilaçların baş ağrılarınızda rol oynayabileceği ve amitriptilin gibi çeşitli ağrı kesici ilaç türlerinin kullanılması yararlı olabilir. Onları bir doktor reçetesi ile alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*